Niezwykły świat Agatki.

Historia Agatki.

Centrum Terapii i Rehabilitacji REHA-SENS

Agatka za tydzień rozpoczyna zajęcia w Reha-Sens w Krzyżu Wlkp. Pierwsze zajęcia będzie miała z logopedą a co dalej to wszystko do przemyślenia i uzgodnienia. Mają różnego rodzaju terapie w ofercie więc mamy w czym wybierać. Na pewno będziemy jeździć do logopedy, pedagoga i na integrację sensoryczną. A co jeszcze to okaże się w praniu. Logopedę, z którą Agatka będzie pracować znamy od dawna. Pracowała ona kiedyś w Ośrodku w Stobnie gdzie jeździłam z Agatką na turnusy. Było to gdy Agatka miała 2 latka ale p. Julita pamięta nas, pamięta małą Agatkę. Od tamtego czasu Agatka urosła i bardzo się zmieniła, potrafi o wiele więcej, jest bardziej wytrwała i można z nią pracować dłużej niż to było w Stobnie. Wtedy Agatka była mała i nie była tak wytrzymała jak teraz.
Mam nadzieję, że czeka nas długa i owocna współpraca z Centrum Terapii i Rehabilitacji Reha-Sens.
 
Niestety, jak wszystko co dobre w naszym kraju, zajęcia te Agatka będzie miała prywatnie. Możemy płacić sami lub rozliczać zajęcia i zabiegi z subkonta we fundacji. Oznacza to większe wydatki więc trzeba będzie znaleźć sposób aby na Agatki subkonto we fundacji wpływało więcej pieniążków. A to z kolei oznacza, że chyba w ogóle przestanę sypiać, już teraz ciągle brakuje mi czasu. Chodzę późno spać bo ciągle coś załatwiam, ogarniam różne sposoby aby Agatce wystarczyło pieniążków na wszystko co niezbędne a i tak z wydatkami ciągle jesteśmy na bieżąco. Teraz gdy Agatka będzie miała dodatkowe zajęcia tych wydatków będzie więcej. Ale nie ma co narzekać tylko działać, bo wszystko to dla Agatki, dla jej dobra i poprawy stanu zdrowia. Każdy jej sukces to dla nas ogromna radość. Cieszymy się każdym osiągnięciem, każdą nową umiejętnością. Uśmiech Agatki gdy rysuje kredkami to radość również dla nas, a jeszcze dwa lata temu nie chciała tej kredki nawet chwycić w rączkę. To wszystko sprawia, że zarwane noce przestają mieć znaczenie.
 
Na koniec jeszcze kilka zdjęć z Agatki nauczania. W tym roku szkolnym Agatka pracuje siedząc we foteliku. Nie jest może najlepszej jakości ale na razie musi wystarczyć. Nie jest on zły ale nie jest też bezpieczny. Nie ma pasów, blat nie ma zabezpieczenia, gdy tylko Agatka to zauważy to może sama go w każdej chwili wysunąć. Zakup dobrej jakości fotelika dostosowanego dla Agatki to koszt kilku tysięcy złotych. Z tym wydatkiem na razie musimy się wstrzymać, jest to wydatek zaplanowany na później.
 
DSCF8929.JPG
DSCF8930.JPG
DSCF8931.JPG
DSCF8932.JPG
DSCF8933.JPG
DSCF8934.JPG
DSCF8935.JPG