Niezwykły świat Agatki.

Historia Agatki.

Nauczanie Agatki.

Czy nie powinno być tak, że szkoła powinna poinformować nas rodziców o tym, że w nowym roku szkolnym nie będzie dla Agatki miejsca ?

Agatka od 3 lat jest zapisana do OREW w Drezdenku. Tam realizuje obowiązek szkolny, od nich przyjeżdżają do Agatki nauczyciele i terapeuci.

Dziś byłam w szkole w Drawinach z zapytaniem kiedy otrzymam pismo z informacją, że szkoła zgadza się na odroczenie obowiązku szkolnego Agatki żeby mogła ona od września powtórzyć zerówkę. Pani dyrektor powiedziała mi, że otrzymam takie pismo z decyzją pozytywną ale wstrzymuje się z jego wystawieniem ponieważ Pani Dyrektor Z OREW w Drezdenku powiedziała jej w rozmowie telefonicznej, że nie będą mieli dla Agatki miejsca od września. Nie jestem pewna czy padło słowo "prawdopodobnie" czy "raczej" bo tak się zdenerwowałam tą wiadomością...... ale, że nie będzie usłyszałam na pewno. P. Dyrektor z OREW jest teraz na urlopie 2 tygodnie i po tym czasie się wszystko okaże. Kiedyś byłyśmy w dobrym kontakcie więc myślałam, że zadzwoni jeśli będzie jakikolwiek problem bo Dyrektor z OREW to przecież Agatki ulubiona nauczycielka p. Alinka, która kiedyś do nas przyjeżdżała i która OBIECAŁA, że u nich zawsze dla Agatki miejsce będzie.

Jak może nie być miejsca dla dziecka, które jest tam zapisane od 3 lat? W takiej sytuacji to chyba powinnam dostać jakieś pismo, gdybym dziś nie poszła do szkoły w Drawinach to nawet bym o tym nie wiedziała.

Mam nadzieję, że to wszystko okaże się nieporozumieniem. Nawet jeśli okaże się, że to nie prawda, nie zmieni to faktu, że ta sytuacja pozostawia niesmak bo ważą się losy edukacji Agatki a ja o niczym nie wiem. Jestem rozczarowana i jeśli rzeczywiście dojdzie do tego, że dla Agatki nie będzie miejsca w OREW to moje dziecko będzie bardzo pokrzywdzone. Jedynym powodem dla którego miałoby tego miejsca nie być jest to, że mają do nas 20 km, dojazdami do nas są uwiązani, możliwe, że chcą mieć nas z głowy bo szkoła w Drawinach ma do nas bliżej. Jeślibym się zdecydowała dać Agatkę na kilka godzin na zajęcia w OREW to na pewno miejsce by nie zniknęło.

Nie wiem do końca jak to będzie, być może Agatka zostanie w OREW, a jeśli nie to wróci do szkoły macierzystej w Drawinach i od nich będzie do Agatki przyjeżdżać nauczycielka.

Jestem całkiem świadoma, że tym wpisem mogę wywołać burzę, ktoś się zdenerwuje, komuś się zrobi przykro. Trudno. Czy ktoś brał pod uwagę mnie, moje zdanie i odczucia w tej sprawie?

Mam tylko nadzieję, że Agatki nauczanie pozostanie takie jak do tej pory, bo jeśli nie to ja tego na pewno tak nie zostawię. Zmiana szkoły to nie problem. Zmiana nauczyciela to już co innego. Agatka nie wszystkich akceptuje. Nie może mieć zajęć w grupie bo się nie skupi, nie będzie słuchała, będzie rozproszona. Ale o tym w Agatki szkole wszyscy wiedzą.

Na koniec kilka zdjęć Agatki ze Zlotu Motorów w Drawsku.

 

IMG_20170527_164031.jpg

IMG_20170527_164038.jpg

IMG_20170527_163715.jpg

IMG_20170527_164537.jpg

IMG_20170527_164545.jpg

IMG_20170527_165627.jpg

IMG_20170527_165729.jpg